top of page

Nabízíme

Simulace a návrh

První kroky

Vždy se snažíme o to, abychom vám navrhli takový systém, který bude na míru efektivní vašim potřebám a současně byla jeho návratnost co nejkratší. Mezi první kroky tak patří analýza místa, seznámení s energetickým chováním osob a další technická zjištění na jejichž základě co nejvhodnější návrh a ověříme jej pomocí simulace.

Simulace a návrh
fotovoltaika

ZAMĚŘENÍ

Zaměření provádíme několika způsoby, vlastním měřením, předanou dokumentací, pomocí ortomap a další

Solaris Industria

VYTVOŘENÍ MODELU

3D model vytváříme co nejpřesněji včetně okolního stínění. Model slouží pro návrh klientovi, ale i pro pozdější přesnou simulaci. 

fotovoltaika simulace

SIMULACE

Návrh a samotnou simulaci provádíme v software obsahujícím online databázi všech technologií a několika letými klimatickými údaji pro konkrétní oblasti. Rovněž kontrolujeme umístnění s ohledem na lokální stínění.

fotovoltaická elektrárna
Technologie
Solax

Technologie

Volíme vždy technologii, která má nejen dlouholetou tradici na trhu, kvalitní servis včetně pozáručních oprav, je technologicky vyspělá, bezpečná, ale je zároveň uživatelsky přívětivá i pro samotné uživatele. Podpůrné komponenty jako wallboxy, chytré regulátory přetoků a další, volíme u předních značek, které se vyznačují svou funkčností a spolehlivostí. Nešetříme ani na těch nejmenších komponentech, od kabeláže až po elektroinstalční prvky. Výsledkem našeho návrhu je vždy komplexní systém na míru, který co nejefektivněji využije navrhovanou elektrárnu a to díky vhodnému rozložení panelů, doplňkových zapojení jako například backup, inteligentní řízení energie a akumulace energie do vody a mnoho dalšího.

20230930_111314_edited.jpg
SolaxPower

Realizace

Poctivě a bezpečně

01

Poctivost

Instalace systémů provádíme na klíč včetně veškerých nezbytných úprav a to jak vyplývajících ze strany požadavků vaší FVE tak ze strany podmínek provozovatele distribuční sítě. Vyřídíme za vás veškeré náležitosti ohledně připojení do distribuční sítě, i dotační programy. Vy se o nic nestaráte.

02

Bezpečnost

Odpovědnost za bezpečnost je pro nás klíčová. Vždy vycházíme podle znění nejpozdějších předpisů a nařízení. Volíme kvalitní ochranné prvky jak na DC tak na AC straně. Chráníme před mechanickým poškozením, předcházíme potencionálním rizikovým bodům v celém rozsahu elektrárny a zavádíme bezpečností prvky.

03

Komunikace

Základem je komunikace. Každý projekt je individuální, klientům se snažíme co nejvíce vyhovět. Od střechy až k rozvaděči. Vše pečlivě projdeme při prvotní analýze, případné "překážky", ať už na střeše, nebo v různých elektroinstalačních částech a připojeních, se snažíme vyřešit v souladu s platnými normami a předpisy a navrhnout tak řešení, která jsme schopni ve většině případů realizovat vlastními silami.

04

Zodpovědnost

Kompletně zhotovené dílo, potvrzené revizní zprávou, s vámi společně projdeme, předvedeme a zodpovíme veškeré dotazy a následně předáme s veškerou dokumentací a předávacím protokolem. Dále vám budeme nápomocni kdykoliv během užívání vaší výrobny.

Realizace
logo_png_1280x1280.png

Dotační programy

Dotace

Fotovoltaické výrobny patří mezi čisté efektivní zdroje výroby elektřiny, proto jsou vítány a jejich realizace tímto podporovány z různých fondů ať už Evropských, nebo regionálních. Dotační podpora významně zkrátí návratnost vaší elektrárny a pomůže pořídit si mnoho zákazníkům jejich vlastní elektrárnu. Firmy zase ocení snížení pořizovacích nákladů. S realizací od nás se o vše postaráme za vás. Výši dotace vám vždy spočítáme v cenové nabídce ať už se jedná o dotace rodinných domů, bytových domů, nebo firem. 

1

Kompletně vyřídíme za vás

2

Vše vám vysvětlíme

3

Předběžný výpočet výše dotace

Dotace

4

Snížíte náklady

5

Zkrátíte návratnost

6

S námi bez starostí

logo_png_1280x1280.png
fotovoltaické panely
fotovoltaické vany

Servis

Uzavřením zakázky na vás nezapomínáme, jsme k dispozici i když budete potřebovat poradit s obsluhou, vhodnějším přenastavením vaší FVE či upgradem na výkonnější systém. Jsme nadšenci nových technologií a baví nás pracovat v rostoucím odvětví s budoucností. Sledujeme novinky a trendy v této oblasti, abychom vám vždy nabídli to nejlepší dostupné řešení.

Servis
Image by Blaz Erzetic
Shaking Hands

Záruky

Pozáruční Servis

Podpora a Dohled

Námi používaná technologie se vyznačuje vysokou spolehlivostí. To je podloženo i prodlouženými zárukami u klíčových částí systému. Nastanou-li  záruční případy, reagujeme na ně v co nejkratší době.

Ani po uplynutí záruční doby není nutné hned pořizovat nové zařízení. Společně se spolehlivým servisním centrem se kterým spolupracujeme jsme schopni zajistit opravu nefunkčních částí systému bez nutnosti ihned pořizovat nová zařízení. I když nemáte elektrárnu od nás, a máte potíže, zkuste se na nás obrátit a pokusíme se vám problém vyřešit.

Elektrárny našich zákazníků jsou pod neustálým dohledem, obdržíme-li notifikaci o anomálii na elektrárně, budeme vás co nejdříve kontaktovat. Nejdříve spolu prověříme stav, pokud bude problém, který nevyřešíme vzdáleně, přijedeme na místo.

Pravidelně sledujeme vaše využití elektrárny, případně doporučíme a upravíme nastavení.

Kdykoliv potřebujete upravit nastavení, provést změny apod. stačí nás kontaktovat buď poradíme, nebo provedeme za vás.

Solaris Industria

Upgrade a přestavby

Upgrade a přestavby

Jsme nápomocni v situacích, kdy byla instalována elektrárna, která je nefunkční, neefektivní, nebo nebylo instalována v souladu s bezpečnostními zásadami a původní instalační firma již neexistuje, nebo nekomunikuje. Rovněž nabízíme úpravy, nebo přestavby, které byly instalovány v dřívější době a dnes již nejsou využity v plném rozsahu, ale ještě není nutné je kompletně měnit. 

V obou takových případech provede analýzu, stejně jako ve fázi nabídky provede studii energetické spotřeby a v případě potřeby i simulaci. Celý návrh potom volíme, aby byly modernizovány jen ty části, u kterých je to nezbytné. 

Příklady požadavků přestaveb

Neefektivní výroba

Při zjištění jsme odhalili nevhodně zapojená měření, špatně konfigurované omezení přetoků do distribuční sítě, neefektivně provedené, nebo vůbec neprovedené chytré zapojení akumulace do výkonových spotřebičů jako ohřev TUV, Tepelné čerpadlo. Výsledkem byla hrozící penalizace ze strany provozovatele DS za překročení rezervovaného výkonu, zbytečné vybíjení baterií na úkor ohřevu TUV z důvodu absence chytrého nastavení.

Po naší opravě a kontrole nastavení došlo k prodloužení životnosti akumulátorů, řádné nastavení podle podmínek provozovatele distribuční sítě a efektivní ohřev TUV přímou výrobou pomocí chytrých regulátorů.

FVE instalovaná na rodinném domě z dřívějších dob

Elektrárny dříve instalované často nepokrývaly spotřeby domů, ale byly instalovány za účelem prodeje a zisku finančních prostředků. Mnohdy tedy i bez akumulace. Při dnešních cenách nákupu a současně prodeje je potom využití takové elektrárny velmi malé.

Po naší úpravě zapojení, výměně měniče napětí a přidání akumulátorů, současně za ponechání stále činných fotovoltaických panelů, došlo k významnému posunu k soběstačnosti  výroby elektrické energie bez nutnosti kompletního zrušení starého systému a instalace zcela nového.

Bezpečnostní rizika

Klient se na náš obrátil s prosbou o přezkoumání instalované výrobny firmou, která se dostala do úpadku, tudíž nereagovala. Při kontrole jsme zjistili zapojení, které neodpovídalo normám a předpisům. Nedostatečné průřezy vodičů, neoddělená složka AC a DC, absence přepěťových ochran, chybné zapojení zálohované části a části běžného provozu. 
Po naší opravě a řádné kontrole revizním technikem tak klient předešel případné nehodě v podobě požáru, nebo v lepším případě poškození některé části své výrobny, nebo elektrospotřebičů v domě.

logo_png_1280x1280.png

Neváhejte se na nás obrátit

Rádi s vámi zkonzultujeme vaše požadavky a možnosti. Kontaktujte nás pro více informací, sdělíme vám bližší informace a nabídneme vám nezávislou konzultaci a návrh.

  • Twitter
  • Instagram
  • Facebook
  • LinkedIn
bottom of page